Vinaři zasažení tornádem vydražili vína za 282 tisíc

Nadace Via a holding RSBC uspořádaly sérii dobročinných aukcí s názvem Tornádové víno. Tisíc lahví se prodalo online a šest kartonů v benefiční dražbě. Výsledná částka 282 tisíc korun poputuje na jižní Moravu do obcí Moravská Nová ves a Hrušky na pomoc vinařstvím zasaženým tornádem. V benefiční dražbě podpořil polovinu vinařství nejvyšší nabídnutou částkou Regionální ředitel společnosti 4fin Tomáš Trauške, který tak pošle na jižní Moravu 77 000 korun.

4fin je start-up s tradicí

Na startu 4fin stálo 800 kolegů konzultantů a ředitelů, kteří nemohli počkat až se všechno naučíme, až si to sedne a budeme si jistí. Tito lidé nepřestali dělat obchody a tak dřív, než jsme se stihli rozkoukat, byla tu obchodní síť, která měla zkušenosti, měla znalosti a chtěla všechno hned. Se vší skromností je jasné, že všechno hned nebylo, ale po dvou letech toho máme dost.

Sekyra Group vydává ve spolupráci s 4fin Better Together svou první emisi dluhopisů

Společnost Sekyra Group Financial Services a.s., která patří pod realitní skupinu Sekyra Group chystá ve spolupráci s 4fin Better Together, a.s. svou vůbec první emisi dluhopisů. Ty budou k mání od poloviny června a jejich cílem bude dosáhnout na částku až 500 milionů korun.
Výtěžek z emise cenných papírů bude použit na realizaci velkých rozvojových území a projektů zaměřených na rezidenční bydlení v rámci Prahy.
„Tímto krokem chceme umožnit českým občanům podílet se na nejvýznamnější proměně města v moderních dějinách Prahy. Finanční prostředky použijeme na rozvoj našich developerských projektů, v rámci, nichž citlivě proměňujeme zanedbané brownfieldy v nové čtvrti pro skutečný život,“ vysvětluje Leoš Anderle, výkonný ředitel Sekyra Group.
Výhradním distributorem dluhopisů je finančně-poradenská společnost 4fin. “Těší nás možnost přispět k revitalizaci městských částí hlavního města Prahy, a proto je pro nás spolupráce se skupinou Sekyra Group tak významná. Od první chvíle registrujeme o dluhopisy zájem a počítáme, že vzrůstající poptávka investorů zajistí prodej první emise v objemu 200 milionů korun v následujících 4 až 5 měsících,” říká Richard Kratochvíl, ředitel rozvoje obchodu společnosti 4fin.

4fin letos atakuje miliardu

Na vrcholu sítě dnes stojí 4 zemští ředitelé. Muži na pozicích, které se budují od píky a dlouhé roky. Ve 4fin za rok a půl přibyli hned 3 z nich, což v tomto sektoru není vůbec obvyklé. A tak se k Lukášovi Gašníkovi přidali Tomáš Podlipský, Vratislav Jůza a Josef Škoda. Kdo jsou, jaká je jejich historie, budoucnost a jak je podle nich pandemie nakloněna finančnímu poradenství?

Richard Kratochvíl novým zástupcem obchodního ředitele společnosti 4fin

Od 1. února je Richard Kratochvíl (46) zástupcem obchodního ředitele ve společnosti 4fin. Předtím působil více než osm let v útvaru externí distribuce pojišťovny Generali, později Generali České pojišťovny, kde měl na starosti spolupráci s významnými obchodními partnery v oblasti retailového prodeje.

Co čeká finančněporadenský trh v roce 2021?

V uplynulém roce se celý trh naučil fungovat výrazně více digitálně.
Práce v online prostředí je dnes absolutní nutností, a to i spolupráce s partnerskými institucemi. Procesy transformací budou pokračovat i letos. Poradci čekají další konsolidaci a koncentraci trhu a také změny v počtech poradců nejen kvůli krizi, ale i díky povinným odborným zkouškám na pojištění a zajištění. Většina z nich vnímá tento rok jako příležitost k růstu, neboť se otevírá velký prostor pro nábory.

Klienti jsou dnes náročnější. Je to dané množstvím informací a produktů

Mnoho lidí má o finančních poradcích stále zkreslenou představu. Možná je to tím, že se nepotkávají s poradci, ale jen s prodejci různých produktů, říká v rozhovoru David Krůta z poradenské firmy 4fin.

Růst cen nových bytů by měl letos zpomalit, míní analytici

Podle článku, který dnes vyšel na serveru ČeskéNoviny by růst cen nových bytů neměl ani letos němel zpomalit.
Analytik 4fin Josef Rajdl dodává, že v Česku je aktuálně stále převis poptávky po nemovitostech nad jejich nabídkou. Poptávka je navíc podporována uvolněnou měnovou politikou ČNB, v jejímž důsledku jsou na jedné straně prakticky vynulovány výnosy depozit a zároveň umožněny nízké sazby hypotečních úvěrů.

Velká anketa předních finančně poradenských firem

Investice do IT, nábor nových lidi a skvělý servis -
to jsou oblasti, na které se většina finančně poradenských společností chce zaměřit i v příštím roce. investice do it letos urychlila covidová pandemie, v tom všichni budou pokračovat. co se týká produktů, zaměří se hlavně
na investice a neživotní pojištění, dále též na reality a jejich financování. někteří připravují i vznik nových společností ve svých skupinách.

Tomáš Martinovský (4fin) a Tomáš Jelínek (Century 21): Od spojení světa financí a realit máme velká očekávání

Na přelomu roku došlo k uzavření partnerství mezi poradenskou společností 4fin a realitní sítí Century 21. Jak k tomuto spojení došlo a co od ní mohou poradci i makléři čekat?

Stavební spořitelny loni poskytly o třetinu více úvěrů. Zájem o spoření klesá

Stavební spořitelny loni poskytly úvěry za 68,3 miliardy korun, což je meziroční nárůst o 35 procent. Naopak zájem o nové smlouvy o stavebním spoření loni klesl o pět procent na zhruba 520 000.

Menu