Richard Kratochvíl novým zástupcem obchodního ředitele společnosti 4fin

Od 1. února je Richard Kratochvíl (46) zástupcem obchodního ředitele ve společnosti 4fin. Předtím působil více než osm let v útvaru externí distribuce pojišťovny Generali, později Generali České pojišťovny, kde měl na starosti spolupráci s významnými obchodními partnery v oblasti retailového prodeje.

Co čeká finančněporadenský trh v roce 2021?

V uplynulém roce se celý trh naučil fungovat výrazně více digitálně.
Práce v online prostředí je dnes absolutní nutností, a to i spolupráce s partnerskými institucemi. Procesy transformací budou pokračovat i letos. Poradci čekají další konsolidaci a koncentraci trhu a také změny v počtech poradců nejen kvůli krizi, ale i díky povinným odborným zkouškám na pojištění a zajištění. Většina z nich vnímá tento rok jako příležitost k růstu, neboť se otevírá velký prostor pro nábory.

Klienti jsou dnes náročnější. Je to dané množstvím informací a produktů

Mnoho lidí má o finančních poradcích stále zkreslenou představu. Možná je to tím, že se nepotkávají s poradci, ale jen s prodejci různých produktů, říká v rozhovoru David Krůta z poradenské firmy 4fin.

Růst cen nových bytů by měl letos zpomalit, míní analytici

Podle článku, který dnes vyšel na serveru ČeskéNoviny by růst cen nových bytů neměl ani letos němel zpomalit.
Analytik 4fin Josef Rajdl dodává, že v Česku je aktuálně stále převis poptávky po nemovitostech nad jejich nabídkou. Poptávka je navíc podporována uvolněnou měnovou politikou ČNB, v jejímž důsledku jsou na jedné straně prakticky vynulovány výnosy depozit a zároveň umožněny nízké sazby hypotečních úvěrů.

Velká anketa předních finančně poradenských firem

Investice do IT, nábor nových lidi a skvělý servis -
to jsou oblasti, na které se většina finančně poradenských společností chce zaměřit i v příštím roce. investice do it letos urychlila covidová pandemie, v tom všichni budou pokračovat. co se týká produktů, zaměří se hlavně
na investice a neživotní pojištění, dále též na reality a jejich financování. někteří připravují i vznik nových společností ve svých skupinách.

Tomáš Martinovský (4fin) a Tomáš Jelínek (Century 21): Od spojení světa financí a realit máme velká očekávání

Na přelomu roku došlo k uzavření partnerství mezi poradenskou společností 4fin a realitní sítí Century 21. Jak k tomuto spojení došlo a co od ní mohou poradci i makléři čekat?

Stavební spořitelny loni poskytly o třetinu více úvěrů. Zájem o spoření klesá

Stavební spořitelny loni poskytly úvěry za 68,3 miliardy korun, což je meziroční nárůst o 35 procent. Naopak zájem o nové smlouvy o stavebním spoření loni klesl o pět procent na zhruba 520 000.

Menu